اخبار > افتخارات و انتظارات بسیج از منظر امامین انقلاب اسلامی  چاپ        ارسال به دوست

عضو هیات علمی دانشگاه مازندران تشریح کرد:

افتخارات و انتظارات بسیج از منظر امامین انقلاب اسلامی

 

 

 

 

 

عضو هیات علمی دانشگاه مازندران تشریح کرد:

افتخارات و انتظارات بسیج از منظر امامین انقلاب اسلامی

        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، هم‌زمان با فرا رسیدن هفته بسیج، دکتر حمیدرضا منیری عضو هیات علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه مازندران در گفت‌وگو با روابط عمومی به بیان افتخارات و انتظارات بسیج از منظر امامین انقلاب اسلامی پرداخت.

       دکتر حمیدرضا منیری با بیان اینکه شجره طیبه را بسیج می‌توان از دو منظر تحلیل و بررسی کرد، گفت: با ظهور فرهنگ بسیج شاهد برداشته شدن گام‌های بزرگی بعد از انقلاب اسلامی در صحنه‌های اجتماعی، فرهنگی، جنگ اقتصادی و جنگ نرم بوده و هستیم که در این مسیر سخت، جانفشانی‌های شهدای مدافعان حرم و خصوصا شهادت حاج قاسم سلیمانی و همراهان بسیجی‌اش  از مصادیق بارز آن می‌باشد.

       وی با اشاره به انتظارات امامین انقلاب اسلامی از بسیج تصریح کرد: در راستای فرآیند تحقق اهداف اسلامی و رسیدن به تمدن نوین اسلامی مبتنی بر  هندسه و منظومه فکری رهبر حکیم انقلاب اسلامی که  پنج مرحله‌ی تحقق اصل انقلاب اسلامی، تحقق نظام اسلامی، تحقق دولت مطلوب اسلامی، به‌وجود آمدن کشور اسلامی و نهایتا شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی را شامل می‌شود، تمرکز بر مساله تحقق دولت مطلوب اسلامی است؛ زیرا تا زمانی که دولت اسلامی نشود، کشور اسلامی نمی‌شود.

       مدیر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه مازندران با اشاره به بیانات رهبر انقلاب، عدم شکل‌گیری دولت مطلوب اسلامی را دلیل عدم تحقق اهداف کامل انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: شکل‌گیری دولت تراز انقلاب اسلامی، مردان و عناصر مؤمن و معتقد به خودش را که دارای صفات و خصوصیات لازم هم باشند می‌طلبد که بدون آن‌ها، هيچ‌گونه موفقيتي متصور نيست و نرم افزار اصلی برای تحقق دولت مطلوب اسلامی است که در تعبیر ایشان«خواصِ خواص» و یا«خواص اهل حق» می‌باشد که می‌شود از این افراد در قالب فرهنگ بسیج و با عنوان«خواص اهل حق دولت‌ساز» یاد کرد.

       منیری ادامه داد: در مسیر شناسایی«خواص اهل حق دولت‌ساز» وظایفی احصاء شده است که می‌بایست فعلیت یابند البته این وظایف و کارهای ویژه در یک سیر منطقی، قابل تحقق هستند.

       وی یادآور شد: از سوی دیگر در الگوی جستاری تربیت متعالیه امام خمینی(ره)، انسان از طريق تقويت عقل در ميان قوای وجودی و از حیث معرفتی، اخلاقی و فقهی رشد یافته و می‌تواند کمالات والای انسانی و تربيت جامع اسلامی را دارا شود که این، همان الگوی تربيتی مد نظر امام خمینی است.

       عضو هیات علمی گروه معارف اسلامی دانشگاه مازندران اذعان کرد: شکل‌گیری"خواص اهل حقِ دولت‌ساز" مبتنی بر دیدگاه رهبر حکیم انقلاب با امعان نظر به مبنای تربیت متعالیه امام خمینی(ره) که همان فرهنگ بسیج و بسیجی‌گری است به‌عنوان راه‌حل شکل‌گیری دولت مطلوب اسلامی، می‌باشد.

       دکتر حمیدرضا منیری در پایان ذکر کرد: با توجه به اين که از نظر امام خمينی(ره) انسان رشد یافته و تحول آفرین از تربیت‌های متناسب لايه‌های وجودی، عقلی، قلبی و ظاهری برخوردار است، ابعاد تربیتی خواص اهل حقِ دولت‌ساز از نگاه آیت‎‌الله خامنه‌ای نیز در سه بعد تربيت اعتقادی، تربيت اخلاقی و تربيت رفتاری قابل دسته‌بندی است.

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی


١٣:٤٥ - چهارشنبه ٣ آذر ١٤٠٠    /    شماره : ٣٠٥٧٩    /    تعداد نمایش : ٤٤٧